Syksy 2021

Kesän viettoon oli mukavaa lähteä onnistuneen vilttipiknikin siivittämänä, kiitos kaikille mukana olleille! Nyt kesän lomailun jälkeen yhdistyksemme on jälleen päässyt kokoustamaan. Kokouksia pidetään nyt viime vuotta tiheämmin, sillä viimeinkin on mahdollista järjestää tapahtumia.

Syksyn aikana on tulossa muun muassa Burn out -bileet sekä useampia kollegakahviloita, joiden aiheet ja aikataulut ilmoitamme myöhemmin. Olemme myös päässeet tapaamaan alueemme kätilöopiskelijoita, tulevia kollegoitamme, ja kertomaan heille kätilöliitosta sekä omasta yhdistyksestämme.

Marraskuussa on tulossa Suomen kätilöliiton vuosikokous, johon aiemmin yhdistyksen vuosikokouksessa valitut jäsenemme Tuula Haapakoski, Salla Asplund ja Mari Valkamo osallistuvat. Kokous järjestetään pandemian vuoksi tänä vuonna vielä etäyhteydellä.