Uusi vuosi tuo tullessaan vuosikokouksen

Pirkka-Hämeen kätilöyhdistys toivottaa hyvää alkanutta vuotta 2019 ja sen myötä esittää jäsenilleen kutsun osallistua yhdistyksen vuosikokoukseen ti 5.3. klo 17.00 alkaen Kaupinojan saunalla. Kokouksessa käydään läpi sääntömääräiset asiat ja valitaan hallitukseen uudet jäsenet mahdollisesti erovuorossa olevien tilalle.

Ahkeran kokoustamisen jälkeen jätämme hiet ja pölyt saunaan ja avantoon, ruokailemme ja nautimme illasta hyvässä seurassa. Ilmoittautuminen viimeistään ma 25.2. Tervetuloa mukaan toimintaamme! Ilmoittautumiset vuosikokoukseen tuttuun tapaan Ilmoittaudu@pirkankatilot.fi

Älä unohda myöskään tammikuun kollegakahvilaa 24.1., ilmoittautuminen on vielä avoinna! Lisätietoja löydät kalenteristamme!

P.S. Joulukuun Kätilö-lehdestä löydät pienen jutun yhdistyksemme 120-vuotiaasta taipaleesta sekä sen juhlistamisesta. Kenties olet itsekin haaveillut hallitustyöstä? Tervetuloa vuosikokoukseen kenties kirjoittamaan nimesi historiaan!