Syksyn kollegakahvilat käynnistyvät ja juhlimme 120-vuotista toimintaamme!

 

Syksyn kollegakahvilatoiminta käynnistyy tiistaina 18.9. klo 18.00. Kätilö Minna Luoma tulee kertomaan kokemuksistaan SPR:n avustustyöntekijänä toimimisesta. Perinteisesti tarjolla myös kahvit osallistujille, innoittavien tarnoiden ja hyvän seuran lisäksi. Ilmoittautuminen viimeistään 17.9.. Tule mukaan ja tuo kollegasikin. Kollegakahvilat ovat avoimia kaikille tapahtumasta kiinnostuneille!

 

Yhdistyksemme juhlii tänä syksynä 120-vuotis syntymäpäiviään! Tahdommekin toivottaa jäsenemme tervetulleiksi juhlimaan kanssamme perjanaina 26.10. klo 18.00 alkaen Ravintola Pihaan Klingendahlin historialliselle alueelle. Luvassa hyvää ruokaa, parasta seuraa ja viihdettä. Illalliskortti 20€. Vain rajattu määrä jäseniä mahtuu mukaan, ilmoittaudu siis nopeasti! SITOVAT ilmoittautumiset viimeistään perjantaina 19.10.

Tapahtumiin ilmoittautuminen tapahtuu tuttuun tapaan lähettämällä sähköpostia osoitteeseen ilmoittaudu@pirkankatilot.fi