Pirkka-Hämeen kätilöyhdistyksen vuosikokous 2018

Yhdistyksen hallitus sekä paikalle tulleet jäsenet kokoontuivat tänään Varalan rantasaunalla vuosikokouksen merkeissä. Kokoustamisen lisäksi saunalla nähtiin rentoa yhdessä oloa ja rohkeaa avantopulahteluakin saunomisen lomassa!

Vuosikokouksessa valittiin myös hallitukseen jäsenet erovuorossa olevien kohdalta. Hallituksen puheenjohtajana jatkaa Tuija Heinilä. Yhdistyksen 120-vuotis juhlavuonna hallitukseen vuonna 2018 kuuluvat myös Salla Asplund, Anna-Leena Flink, Ilona Fröjd, Eeva-Liisa Hotakainen, Heidi-Marja Hult, Leena Jylhä, Jenna Leppänen, Johanna Pekkarinen, Mari Päivömaa, Eeva-Liisa Toivonen sekä Mari Valkamo. Hallitus toivottaa uudet jäsenet lämpimästi tervetulleiksi!

Muistathan, että hallituksen kokoukset ovat aina jäsenille avoimia: olette lämpimästi tervetulleita seuraamaan hallituksen työskentelyä ja tutustumaan yhä paremmin omaan yhdistykseemme.